Pyrenejský mastin / Pyrenejský mastif

Pes, kterého my známe jako Pyrenean Mastiff, patří k velkým molosským plemenům. Tito psi byli strážci ovcí před vlky a medvědy. V dávné době byli známi jako Mastiff od Navarra a Cataluna. Znaky a rysy původního Pyrenejce jsou zachovány i v dnešní době. Mastiff od Navara byl používán k ochraně domů, farem a hradů, zatím co k ochraně stád byl pes, známý jako Gos ďAtura Catala. Aby chránili pracujícího Mastina před vlky a medvědy, nasadili mu na krk speciální límec zvaný "carlanca", vyrobený ze železa s ostrými vystupujícími bodci. Tento límec byl neobyčejnou pomocí v případě napadení vlkem nebo medvědem.

Všem, kteří váhají, které plemeno si pořídit na zahradu na hlídání, mohu pyrenejského mastina vřele doporučit. Nepotřebuje složitý výcvik a dril jako služební plemena, nemusí se s ním denně naběhat několik km. Pokud máte větší zahradu a dopřejete mu procházky, kontakt s lidmi a dětmi, bude velmi spokojený. Není ani dominantní a důslednou výchovou a laskavou rukou z něj vychováte pohodového kamaráda, který bude spolehlivě chránit Váš majetek, Vás a Vaší rodinu a případě potřeby je ochoten za Vás položit i vlastní život.

Autor: Ivana Herčíková

Fotogalerie

Pyrenejský mastin / Pyrenejský mastif
Pyrenejský mastin / Pyrenejský mastif
 
Po odeslání bude navrhovaný popisek zkontrolová a po kontrole redakcí serveru bude uveřejněn na této stránce vč. Vašeho jména a URL adresy.
Nahrávejte výhradně obrázky ve formátu JPG, GIF nebo PNG!
 
 
Tučně označené údaje jsou povinné!


Menu v hlavičceTOPlist